Dle požadavku organizátora výstavy z 3. 2. 2022 se bude výstava konat pouze do 31. března.
_____
V prostorách Galerie věže Novoměstské radnice se koná výstava nejlepších fotografií jubilejního 10. ročníku soutěže PHOTOCONTEST.
Kurátorky výstavy: Zdenka Veselá, Pavlína Krupová
Otevírací doba:
úterý - neděle 10 - 18 hod
Vstupné:
v souvislosti se vstupem na věž:
plné 60 Kč
snížené 40 Kč
rodinné 130 Kč
Soutěž v digitální fotografii PHOTOCONTEST je součástí rozsáhlého vzdělávacího projektu PHOTOBASE určeného studentům středních škol a žákům 2. stupně základních škol celé České republiky.
PHOTOBASE, jehož organizátorem je Gymnázium Oty Pavla v Praze 5, zahrnuje celorepublikovou fotografickou soutěž PHOTOCONTEST zakončenou výstavou v Novoměstské radnici, letní školu fotografování PHOTOCAMP a sekci CODEED, zajišťující kempy programování.
Projekt probíhá pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.
Bližší info o projektu na www.photobase.cz
_______________________________________________
PHOTOBASE
Vyhlášení vítězů 10. ročníku soutěže PHOTOCONTEST
22. března 2022, Novoměstská radnice
Tisková zpráva
Soutěž v digitální fotografii PHOTOCONTEST je součástí rozsáhlého vzdělávacího projektu PHOTOBASE určeného studentům středních škol a žákům 2. stupně základních škol celé České republiky.
PHOTOBASE, jehož organizátorem je Gymnázium Oty Pavla v Praze 5, zahrnuje celorepublikovou fotografickou soutěž PHOTOCONTEST zakončenou výstavou v Novoměstské radnici a letní školu fotografování PHOTOCAMP ve spolupráci s firmou Nikon.
Projekt probíhá pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy.
Letošního ročníku se účastnilo 550 studentů ze 48 škol celé České republiky. Odborná porota ohodnotila 1722 soutěžních fotografií (628 ZŠ a 1094 SŠ) a pracovala v tomto složení: Ivan Látal, Jan Neubert, Ivan Bárta, Pavlína Krupová a Zdeňka Veselá.
Výstava nejlepších fotografií 10. ročníku soutěže PHOTOCONTEST se uskuteční od 23. března do 31. března 2022 denně (kromě pondělí) od 10 do 18 hod., Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2.
Více informací najdete na www.photobase.cz
RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla
Pořadatel: Gymnázium Oty Pavla, Loučanská 520, 153 00 Praha 5 – Radotín
Partneři: ELVIRA, spol. s r. o., ABC3D, Jazyková agentura Channel Crossings, Nikon CEE GmbH, RATIO s.r.o
Mediální partneři: Český rozhlas Regina, FotoVideo, Week of Life
Vítězové jednotlivých kategorií, kteří obdrží diplom a věcné ocenění
SŠ - I. Okna a dveře
SŠ - II. Vody kolem nás
SŠ - III. Světlo a stín
ZŠ - I. Okna a dveře
ZŠ - II. Vody kolem nás
ZŠ - III. Světlo a stín
Vítězná škola: Střední průmyslová škola sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Absolutní vítěz: Adam Cejnar, Střední škola – Waldorfské lyceum, Křejpského 1501/12, Praha 4
Finalisté jednotlivých kategorií, jejichž fotografie bude vytištěna a vystavena v Novoměstské radnici
SŠ - I. Okna a dveře
Jan Jurásek, Střední průmyslová škola polytechnická – Centrum odborné přípravy Zlín
Karolína Oberajtrová, Vyšší odborná škola, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola Domažlice
Matilda Svobodová, Gymnázium Oty Pavla, Praha 5
Adam Cejnar, SŠ-Waldorfské lyceum, Křejpského 1501/12, Praha 4
SŠ - II. Vody kolem nás
Adam Konecký, Gymnázium Na Zatlance 11, Praha 5
Šimon Jůza, Vyšší odborná škola, Střední škola, Centrum odborné přípravy, Sezimovo Ústí
Vít Pilař, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Matyas Vancura, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Hynek Frencl, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Alžběta Štětková, Gymnázium, Praha 6, Nad Alejí 1952
SŠ - III. Světlo a stín
Radek Kašík, Střední škola oděvní a služeb Vizovice
Karolína Petruchová, SPŠ sdělovací techniky, Panská 3, Praha 1
Adam Cejnar, SŠ-Waldorfské lyceum, Křejpského 1501/12, Praha 4
Filip Dvořák, Střední škola Brno, Charbulova, p.o.
Tereza Magdaléna Kadlečková, Střední škola oděvní a služeb Vizovice
Karolína Psotová, Střední odborná škola podnikatelská, s.r.o., Most
Natálie Měšťanová, Akademie - Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová, Světlá nad Sázavou
ZŠ - I. Okna a dveře
Tereza Svobodová, Základní škola a mateřská škola Rájec–Jestřebí
Petr Maxa, Základní škola Černošice
Tereza Setničková, Gymnázium Nad Štolou, Praha 7
Andrea Gajdová, Základní škola Kamenická 1145, Děčín 2
Jáchym Novák, Základní škola Černošice
ZŠ - II. Vody kolem nás
Tereza Vokálková, Základní škola Černošice
Anna Halamová, Základní škola Pěnčín 22, Bratříkov
Michaela Burdová, Základní škola a mateřská škola Rájec–Jestřebí, okres Blansko
Michaela Puffová, Základní škola Kamenická 1145, Děčín 2
ZŠ - III. Světlo a stín
Michal Pitra, Základní škola Černošice
Alena Marková, Základní škola Kamenická 1145, Děčín 2